tüm gün topuklu giyebilmenin sırları

Tüm Gün Topuklu Giyebilmenin Sırları

Kadınlar için vazgeçilmez bir tutku olan Topuklu Ayakkabılar hem spor hem şık kombinlerin vazgeçilmez parçalarından biridir. Dolgu topuktan, platformuna kadar birçok çeşidi bulunan topuklu ayakkabılar tüm kadınlar ayrı bir hava katıyor.

Kadınların iş gücüne katılım oranının artmasıyla birlikte, özellikle iş hayatında sıklıkla gördüğümüz, bu muhteşem parçalar, her kadını güzelleştirmekte, kadına özgüven ve dişilik katarak, tüm dikkatleri üzerine çekmektedir.

Sadece kısa boylu kadınlar için tercih sebebi olmayan topuklu ayakkabılar, tüm kadınların beğenerek aldıkları, giyerken ise endişe duydukları muazzam parçalardır. Topuklu ayakkabıları tüm gün giymek aslında bir iki püf nokta ile oldukça kolaylaşıyor.

Doğru Ayakkabı Seçimi

Özellikle tüm gün süren toplantılar, koşuşturmacalar arasında hem güzel hem de rahat olmak doğru ayakkabı seçimine dayanmaktadır. Doğru ayakkabı seçiminden sonra ise özellikle; ayak tabanlarına, topuk ve parmak uçlarına takılmak üzere kozmetik dükkanlarında satılan slikonları kullanmakta da büyük fayda var.

Ayakkabı Kalitesi

Topuklu ayakkabı satın almadan önce ayakkabının kalitesine dikkat edilmelidir. Ayakkabı içinin sert olması yürümenizi zorlaştırmakla birlikte, ayaklarınıza zarar verebilir.

Ayak Bakımı

Doğru tırnak kesimi ve Pedikürde ayaklarınızın ayakkabı içinde rahat etmesi adına büyük önem taşıyor. Ayak bakımınızı ihmal etmemeniz, sizin faydanıza olacaktır.

Topuklu Ayakkabılar ile Evde Deneme Yürüyüşü

Topuklu ayakkabı ile yürümek her ne kadar zor olsa da, öncelikle evde yapacağınız yürüme egzersizleriyle ayaklarını ayakkabının formuna alışmış olacak ve yürümeniz kolaylaşacaktır.

Topuk boyunu 6-10 cm Arasında Seçin

Tüm gün ayakta kalacağınız yoğun dönemlerde mutlaka, topuk boyu 6-10 cm arasında olan platform ayakkabılar tercih edilmelidir.

Günü sonunda hem şık hem mutlu görünmek için; ayaklarınıza tam uyan, şık ve aynı zamanda rahat, topukları güçlendirilmiş ayakkabıları seçmek doğru bir karar olacaktır.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.