varislerden kurtulma yöntemleri

Varislerden Kurtulma Yöntemleri

Kadınların en büyük sorunlarından biri varis hastalığıdır. Bacaklarınızdaki damarlar çatlayarak kötü bir görünüme ve baş edilemeyen ağrılara sebep olabilir. Varis hastalığından kurtulmanın pek çok yolu vardır. Bunlardan biri ise doktora başvurarak ameliyat olmaktır. Eğer ameliyat olmadan varis hastalığından nasıl kurtulurum diyorsanız burada bazı yöntemleri bulabilirsiniz.

1.Krem Kullanın

Bacaklarınızdaki varisi krem yoluyla birazda olsa iyi edebilirsiniz. Evinizde bulunan cilt bakım kremlerini bacaklarınıza yavaşça sürerek uygulayabilirsiniz. Bu yöntem basit ama varis hastalığından tam olarak kurtulamazsınız. Yani krem bacaklarınızdaki damarları yumuşattığı için biraz küçülmesini ve ağrıların dinmesini sağlayacaktır.

2.Varis Çorabı

varislerden kurtulma yöntemleri-1

Eczanelerde kolaylıkla bulabileceğiniz varis çorabı bacaklarınızı zamanla sıkılaştırarak damarların küçülmesine ve ağrıların gitmesine yararlı olacaktır. Aynı zamanda varis ağrısını dindirmeye yarayan en kullanışlı yöntemlerden biridir.

3.Sigara Kullanmayın

Varis ağrısını meydana getiren başlıca nedenlerden biri sigara kullanmaktır. İçinde yüksek miktarda nikotin barındırdığı için damarların tıkanmasına sebep olabilmektedir. Bu nedenle özellikle kadınlar sigara kullanmamaya özen gösterin. Ayrıca sigara kullanan kişilerin yanında çok fazla durmamaya gayret edin.

4.Az Tuz Tüketin

Beslenirken dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri tuzdur. Çok fazla tuz tüketmek ileride damarlarınıza aşırı yüklenerek şişmesine sebep olabilir. Bunun sonucunda ise varis hastalığı meydana gelebilir. Kahvaltıda tuzlu gıdalar yerine doğal sebze veya meyve tüketebilirsiniz.

5.Egzersiz Yapın

Günlük hayatınızın 1 saatini egzersiz yaparak vücudunuzu çalıştırmış olursunuz. Yani sürekli olarak oturmak bacaklardaki damarlara basınç yaparak ileride varis gibi hastalıklara sebep olabilir. Dengeli olarak egzersiz yaptığınızda vücudunuzun çalışmasını ve kan dolaşımının artmasını sağlayacaksınız.

6.Elma Sirkesi Kullanın

Varis ağrılarınıza iyi gelecek bir diğer yöntem ise elma sirkesi kullanmaktır. Bacaklarınıza yumuşak bir pamuk yardımıyla elma sirkesini yavaşça yedirerek sürün. Biraz bekledikten sonra sirkenin kokmaması için bacaklarınızı yıkayın.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.