vintage tarzı iş yeri dekorasyonu

Vintage Tarzı İş Yeri Dekorasyonu

İşletmeler artık dekorasyonu ile rakiplerinden sıyrılmayı hedeflemektedir. Bunun ana sebebi, artık insanların farklı tatlara değil daha çok, kendilerini iyi hissettikleri farklı mekanlarda vakit geçirmek istemeleridir. İşletmeler açısından ise, farklı konsept ile elbette daha çok müşteriyi mekana çekebilmek.

İlgi çekici iş yeri dekorasyonu olarak vintage tarzı kafelere rastlamak mümkün. Özellikle İstanbul’un Balat semtinde bu tarz kafelere sıklıkla rastlayabiliyoruz. Vintage tarzı, renkli sokak ve binalarıyla da uyum sağlaması açısından da tercih edilen bir dekorasyon tarzı olmuştur.

Vintage Tarzı Dekorasyon İçin İlginç Fikirler

Kafe veya restoranlarda, iç mekan tasarımı için oldukça ilginç fikirler her geçen gün artmaktadır. Eski fotoğraflar, dergiler ve afişler çerçevelenip duvarlara asılabilmekte, antika televizyon ve radyolar, pikaplar da dekorasyonda kullanılabilmektedir. Hatta Avrupa ülkelerinde eski model araçların kiosk şeklinde içecek sektöründe yer bulduğunu çokça görmekteyiz. Bu tarzda daha pek çok ilginç fikirler ile dekorasyon yarabilmeniz mümkün. Yeter ki tasarım yeteneğinizi hayal gücünüzle birleştirin!

Özgün Olabilmek İçin Artık Eskiye Dönmek Şart!

Modada dahi artık yeni tasarımlardan çok, eskiye dönük bir gelişme söz konusu. Bu, dekorasyonlarda da artık kullanılmaya başladı. Ne var ki insanlar modernizmi benimsemiş olsa da artık eskiye özlem duymaktadır. Bu nedenle eskiye dönük ne varsa daha çok dikkat çekmektedir. Örneğin, iki kahve dükkanı yan yana olsun. Bunlardan birinin dekorasyonu, duvarlarında siyah beyaz fotoğraflar, çalan taş plak ve tahta sandalye ile masalarla döşenmiş bir tarzda olsun. Diğeri ise gayet modern ve şık bir dekorasyona sahip, deri koltuklar ve duvarlarda geometrik desenli resim çerçeveleri olsun ve modern şarkılar çalınıyor olsun. O sokaktan geçen bir müşterinin ilgisini, büyük olasılıkla eskiye dönük dekorasyonlu kahve dükkanı çekecektir.

Eskiye duyulan özlem ile vintage dekorasyonlu işletmeler gün geçtikçe çoğalmaktadır. Vintage tarzı ortamlar samimiyeti de güçlendirmekte, insanların kendilerini daha rahat ve huzurlu bir ortamda hissetmelerini sağlamaktadır. Siz de bu tarz bir mekanda kahve yudumlamak ve bu deneyimi yaşamak isterseniz bir gün mutlaka Balat’a uğrayın!

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.