yanan saç nasıl düzelir

Yanan Saç Nasıl Düzelir?

Yanan saçların düzelmesi için ekstra bir bakıma ihtiyacı vardır. Boyadan ve düzleştiricilerden yanan saçlar için sürekli ve düzenli bakım yapılması gerekir. Direk olarak ateş ile yanan saçların kesilmekten başka bir çözümü yoktur. Yanan saçların ilk olarak temizlenmesi gerekir. Kısaltmaktan ziyade, kat verilerek mümkün olduğunca yanıklar azaltılmalıdır. Hazır olan saç maskeleri yerine, doğal karışımlar yapılmalı ve düzenli olarak uygulanmalıdır. Yapılacak saç maskeleri yanıkları yok etmez, saçların bakımlı görünmesini ve canlanmasını sağlar. Yanıklar, aylık olarak santim ölçüleri ile kesilmelidir.

Saçlar Neden Yanar?

Kadın ve erkeklerin ortak sorunu saç yanıklarıdır. Saç boyalarında olan kimyasal maddeler saçların yanmasına neden olur. Özellik ile renk açıcılar yanıklara neden olur. Bu neden ile saç boyatır iken açıcılar tercih edilmemeli ve doğal boyalar kullanılmalıdır. Sürekli olarak saç boyatmakta saçların yanmasına neden olacaktır. Saç rengi değiştirmek de saçları kötü şekilde etkilemektedir. Tercih edilen renkler, sürekli olarak değişmemelidir. Bu sayede sadece dip boyası uygulanır ve saçların yıpranma süresi uzar.

Boyalar dışında ise, saç düzleştiriciler, kurutma makinaları ve maşalarda saçları yakmaktadır. Sürekli olarak kullanılması durumunda saç uçları yanacaktır. Bu neden ile zorunlu olmadıkça kullanılmamalı ve saçlar doğal şekilde kurumalıdır. Maşa ve düzleştiriciler kullanılmadan önce saçlar tamamen kuru durumda olmalıdır. Islak saçlara uygulanan şekillendiriciler, saçlara daha fazla zarar vermektedir. Şekillendirici kullanmadan önce ise, saçlar için koruma yapan ürünler kullanılmalıdır.

Saç Maskesi Nasıl Yapılır?

Saç maskeleri, doğal şekillerde yapılacak ise mutlaka E vitamini içeren ürünlere öncelik verilmelidir. Saç maskelerinde, zeytinyağı ve yumurta tercih edilir. Saçları beslediği için yumurta akı ve zeytinyağı uygulanabilir. Bu şekilde doğal ürünler ile doğal saç maskeleri yapılabilir. Saçların beslenmesi ve canlanması için bol su tüketmekte gerekir. Saç maskeleri haftada en fazla üç kez kullanılmalıdır.

Yazar: admin

3 thoughts on “Yanan Saç Nasıl Düzelir?

  Zerrin

  (22 Haziran 2018 - 10:53)

  Yanmış saçlarıma her şeyi denedim evde bir sürü şey denedim duyduğum her ürünü aldım denedim hiç faydası olmadı ya bazı şeyler sürdüğüm zaman yumuşattı ama yıkayınca gene kötü oluyordu bu sebeple en son kestirmek için kuaföre gittim kendi kuaförüm saçımı yaktığı için başka bir kuaföre gittim artık daimi kuaförüm çünkü kurtardı beni likit keratin tavsiye etti bana saçlarım düzeldi kestirmeye falan gerek kalmadı saçlarım eskisinden daha sağlıklı ve gür görünüyor.

  buse

  (6 Mart 2019 - 11:15)

  Benim saçlarım da açıcıdan dolayı yanmıştı arkadaşımın tavsiyesi ile keratineczanesi ‘nin keratinli yanan saç bakım setini kullanıyorum ve çok memnunum hem saçlarım yanmalardan ve kırıklardan kurtuldu hem de saçlarım daha bakımlı oldu tavsiye ederim.

  Hicran

  (13 Mayıs 2019 - 13:54)

  Röfleden dolayı saçım yanı yıpranmştı. Bende bakım için bir çok kür denedim ama fayda etmedi. Kür dışında keratin yüklemesi yapmak için doğal keratin bakım setlerini denedim ve patentli doğal keratin siparişi verdim. Saçlarımı kısa bir süre içerisinde onardı. Sonuçtan memnunum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.