yaşlı gösteren stil hataları

Yaşlı Gösteren Stil Hataları

İyi bir stil sahibi olmanın amacı kendinizi olduğunuzdan çok daha genç ve göz alıcı göstermekten geçmektedir. Bu sebeple giyimde seçilen her parçanın değeri oldukça büyüktür. Kimi zaman moda adı altında kendimize yakışmayan hatta bazen de kendimizi olduğumuzdan daha yaşlı gösteren hatalar yapabiliriz. Bu sebeple moda, trend ne olursa olsun onu uygulamaya koymadan önce dikkat edilmesi gereken bazı kurallara uymalıyız.

Yaza göre kış aylarında kadınlar kat kat üst üste kıyafet giymekten çok hoşlanıp, büyük keyif alırlar. Kat kat giyinerek hem soğuk havaya karşı korunmuş oluruz hem de soğuk günlerde kışın aldığımız kiloları örtmüş, kamufle etmiş oluruz. Ama bunu yaparken kendimizi olduğumuzdan daha yaşlı gösterdiğimizin farkında bile olmayız. İşte insanları olduğundan daha yaşlı gösteren stil hataları;

Saç Renginin Yanlış Olması

Saç rengi yaşınızla doğru orantılı olmalıdır. Doğru trendi takip edeceğim derken babaannenizi takip ediyor olmayın sakın. Özellikle son zamanlarda gözde saç rengi olan gri renk ve mor saç rengi sizi olduğunuzdan çok daha yaşlı gösterebilir. Bu sebeple saç renginize karar verirken gaza gelmeyip, yaşınıza uygun renkleri kullanmaya gayret gösterin. Saç rengi seçiminde modadan daha çok ten renginiz ve göz renginiz esastır.

Fazla ya da Az Makyaj Yapmak

Makyaj yapmak son dönemin olmazsa olmaz hareketlerinden birisidir. Ancak gereğinden fazla makyaj yapmak yaşımıza artı 10 yıl daha ekleyebilir. Makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken bulunulan ortama, günün saatine ve bulunulan yaşa göre makyaj yapmaktır. Aksi takdirde 20 yaşında iken 30 yaşlarının ortasında bir kadın olabilirsiniz.

Vücudunuza Oturmayan Kıyafetler Giymek

Üzerinize ve vücudunuza oturmayan büyük ya da küçük gelen giyişiler her zaman çok büyük risk taşımaktadır. Salaş görüneceğim derken üzerinize büyük bir gömlek sizi olduğunuzdan çok fazla yaşlı gösterebilir. Bu sebeple aradaki dengeyi bozup kötü bir stile doğru yol almamalısınız. Bunun yerine vücudunuza uygun ama daha bol kalıplar giyinmelisiniz. Ayrıca gereğinden dar kıyafetler de vücut ölçülerinizi, vücut hatlarınızı göstermek yerine kendinizi daha yaşlı ve kilolu gösterir.

Kötü Renk Seçmek

Kıyafetlerde kötü renk seçmek modayı bozmaktadır. Örneğin fuşya rengi modaysa mutlaka fuşya rengi bir kıyafetimiz olmalıdır dolabımızda. Ancak moda diye bize yakışmayan bir rengi dolapta taşımak, dolapta taşımaya kalkmak yaşlı bir görüntü oluşturmaktan daha fazlası değildir. Bu sebeple moda renk uymuyorsa üstünüze ve olduğunuzdan yaşlı gösteriyorsa sizi bu rengi kıyafetlerinizde değil de ayakkabı, kemer, çanta tarzı aksesuarlarda kullanmanız daha iyi olacaktır.

Okuma Gözlüklerini Takmak

Gözlük normalde çok havalı bir aksesuardır ama burnunun ucunda, düşük halde duran, eski ve demode olan bir okuma gözlüğüyle hiçbir bayan asla seksi olamaz. Eğer gözlük takmak gerekiyorsa, okuma gözlüğü modern tasarımlarda olmalıdır.

Tüvit Kumaş Tercih Etmek

Jean tarzı modern bazı kot kumaşlar kişiyi genç gösterirken, sizi sembolize ederken tüvit tarzı bazı kumaşlar kendinizi olduğunuzdan çok fazla yaşlı gösterebilir

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.