yaz makyajında hangi renkler moda

Yaz Makyajında Hangi Renkler Moda?

Günlük Hayatta Yaz Makyajı

Yaz aylarında günlük hayata uygun bir makyaj yapmak isteyen bir kadın pembe veya ona yakın renk tonlarını kullanmalıdır. Çünkü son trendlere göre yazın canlılığını yansıtan ve kadınların daha ön plana çıkan bir yüze sahip olmalarını sağlayan bu renk tonu bu sezonun modası haline gelmiştir. Günlük hayatta sadelik ön planda olduğu için mat pembe renkleri tercih edebilirsiniz.

Özellikle gözlerinize süreceğiniz açık pembe mat bir far hem sade hem de havalı bir görünüm elde etmenizde önemli bir rol oynayacaktır. Eğer göz farı, eyeliner veya rimel gibi birçok makyaj malzemesini kullanmadan makyaj yapmak istiyorsanız da çok koyu bir tonda pembe renkli mat ruj tercih ederek tüm dikkatleri yüzünüzün bu bölgesinde toplamanız mümkün olabilir. Dudaklar hariç yüz makyajında çok fazla kullanılmayan bir renk olan kırmızı renk tonları da sadece rujlarda ön plana çıkmaktadır. Bu yüzden günlük hayatta özellikle kiremit rengi tonlarını yansıtan bir ruj ile günlük hayatta tüm şıklığınızı dudaklarınız ile yansıtabilirsiniz.

Yaz Aylarında Ciddi Bir Makyaj

Yaz aylarında bazı özel günlerde veya akşamları ve geceleri yapılması gereken makyajlarda ise daha çok nude yani ten rengini andıran renk tonları ön plandadır. Kahverenginin en açık tonlarını andıran bu renk, oldukça sade bir havaya sahip olduğu için adeta kişinin yüzünde hiç makyaj yokmuşçasına bir hava yaratır. Yaz aylarında kadınların doğal bir görünüm yaratmak için kullanabilecekleri bu renk tonları, göz farlarında parlak olarak kullanıldığında özel bir davete uygun makyaj ortaya çıkar.

Rujlarda ise ten renklerinde mat bir ruj ile dudaklarınızı daha dolgun gösterebilirsiniz. Bu sezonun modası olan açık kahverengi tonlardaki makyajlar hem sadelik hem de doğallık yaratmak adına önemli bir rol oynamaktadır.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.