yazı evlere taşıyacak dekorasyon önerileri

Yazı Evlere Taşıyacak Dekorasyon Önerileri

Kış döneminin bitmesi ve yaz dönemine geçiş yapmaya başladığımız şu günler, evinizi dekore etmenin tam vaktidir. Kimisi yaz dönemini ufak tatiller yaparak otellerde geçirirken, kimisi yazlık evlerine gitmeyi tercih eder ve bu ikisine sahip olamayanlarımızda genellikle kışlık evlerini dekore ederek tatil duygusunu yaşarlar. Dekorasyon yaparken aklınız karışmasın! Sizlere birkaç madde de vereceğimiz yazı evlere taşıyacak dekorasyon önerilerinden faydalanabilirsiniz.

Renkleri Önemseyin

Yaz dönemi denilince aklımıza genellikle canlı renk tonları gelir. Fakat kullanım yerleri oldukça önemlidir. Denize yakın bir yazlık eviniz var ise dekorasyonda istediğiniz mint yeşili, limon küfü gibi soluk ve pastel renkleri tercih edip objeleriniz de mavi, fuşya, mor, yeşil, sarı, turuncu gibi canlı renkleri kullanabilirsiniz. Kışlık evlerinizde ise dekorasyonda mavi, beyaz ve krem tercih ederek hoşunuza giden diğer canlı renkleri objelerde veya ufak alanlarınızda kullanarak harmanlayabilirsiniz.

Minimalist Olun

Evinizde bulunan fazlalık eşyalardan mutlaka kurtulun. Ne kadar çok eşya çok düşünmek yerine daha az eşya daha mutlu yaşam felsefesine geçiş yapın.

Evinizde Yer Verin

İster bahçeniz ister balkonunuz olsun hamak ve salıncak yaz keyfinin olmazsa olmazıdır. Bahçeniz ya da balkonunuz yok diye de üzülmeyin, evinizin kullanmadığınız bir köşesine de kurulabilen çeşitleri var.

Çiçeksiz Yaz Olmaz

Bulunduğu her ortama renk ve enerji veren bitkiler ve çiçekler dekorasyonun vazgeçilmezidir. Farklı renklerdeki çiçeklerden ister balkonunuzda ister evinizin içinde masa ve sehpa üstü, isterseniz bir köşede mutlaka yer verin. Onların eşsiz güzelliğinin ve enerjisinin tadına varın. Ayrıca lavantaları kurutup evinizin ya da balkonunuzun bir köşesine koyarsanız, hoş bir koku eşliğinde akşam sefanızı sürebilirsiniz.

Halılardan Vazgeçin

2018 dekorasyon trendleri arasında en çok tercih edilenlerden biri de kilimdir. Geleneklerimizde her ne kadar o kalın, ağır, gösterişli halılar olsa da son dönemlerde sağlık, hijyen ve dekoratif açısından kilimlere yönelim başladı. Sıcak yaz günlerinde yerde hiçbir şey kullanmadan veya halı görünümlüsünden, modern modellerine kadar makinede rahatlıkla yıkayabileceğiniz halılardan daha hijyenik kilimler kullanın.

Mobilya Ve Aksesuarları Değerlendirin

Daha çok yazlık evlerde tercih edilen hasır ve bambu malzemesinden yapılan mobilyaları kışlık evlerinizde bahçe, balkon ve salonda da kullanabilirsiniz. Yeterince havalı duran bu malzemeyi metalik fenerler, cam mumluklar ve kandil gibi aksesuarlarla çevreleyerek hoş bir atmosfer sağlayabilirsiniz.

Aydınlatmasız Asla

Bir ortamı ilk başta nasıl algılayacağımızı sağlayan en önemli detay aydınlatmadır. Güneş enerjisinden faydalanan bahçelerde, balkonunuzda faydalanabileceğiniz çeşitli aydınlatma aksesuarları var. 2018’in trendleri arasında bulunan sıralı ampuller, baş sırada yerini alıyor. Ortama salaş, romantik ve hoş bir görsel sunan bu aydınlatmaları; bahçenizdeki ağaçlara dolayarak, balkonunuzda bulunan korkuluklara sararak veya tavan ve duvarlarınıza karışık olarak sabitleyerek kullanabilirsiniz. Bunun dışında, her mevsim ve her gün kullanılabilen ortama en hoş aydınlatma sağlayan mumlarınızı, her daim elinizde bulundurmayı unutmayın.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.