yemeğe çıkarken ne giyilmelidir

Yemeğe Çıkarken Ne Giyilmelidir?

Bir davete katılacaksınız ancak ne giyebileceğiniz hakkında hiçbir fikriniz yok. Eğer durumunuz böyleyse kombininiz için nereden hazırlanmaya başlayacağınız hakkındaki bu yazı size yardımcı olacaktır.

Katılacağınız Davet Ne Tür Bir Davet?

Elbette dikkat etmeniz gereken ilk faktör budur. Katıldığınız bu davet iş yerinizin düzenlediği ciddi bir ortam mı gerektiriyor? Veya arkadaşlarınızla özel bir şey mi kutluyorsunuz? Ya da uzun zamandır görmediğiniz akraba/ailenizle mi buluşacaksınız? Belki de romantik bir yemek olabilir.

Yani, davete katılırken ne tür bir kıyafet gerektiğine karar vermeniz için bu davette buluştuğunuz kişiyle aranızdaki samimiyet ve niçin bir aradasınız gibi soruların cevabını iyi verebiliyor olmalısınız.

İş Yerinizin Düzenlediği Bir Davet

Her ne kadar işyerinizdeki arkadaşlarınızla samimiyetiniz olsa da bu davette işverenleriniz ve samimiyetinizin olmadığı meslektaşlarınız da bulunacaktır. Bu yüzden gittiğiniz davette iyi bir profil çizmeniz için şık ve ciddi parçalarınızı sade aksesuarlarınız ile birlikte kombine edebilirsiniz.

Arkadaşlarınızla Özel Bir Şeyi Kutluyorsunuz

Böyle durumlarda daha salaş giyebilirsiniz elbette. Özensiz değil ama arkadaşlarınızla buluşuyorsunuz ve dışarıdaki diğer insanlara karşı şık görünmek dışında pek bir sıkıntınız yok demektir. Yani bu davette kendi salaş tarzınızı şık bir biçimde ortaya koyabilirsiniz.

Verdiğiniz davet bir arkadaşınız için düzenlediğiniz doğum günü partisi. Bu buluşmaya ihtişamlı gitmek zorunda değilsiniz çünkü absürt kaçacaktır.

Aynıları aile ortamı için de geçerli olabilir. Bu kez salaştan ziyade, süslü ama sade sayılabilecek bir tarz uygulayabilirsiniz.

Romantik Bir Akşama Hazırlanıyorsunuz

Bunun kararını verebilmek için gittiğiniz ortam çok önemlidir. Nezih bir ortam mı yoksa gösterişli bir boğaz restoranı mı?

Bir boğaz restoranındaysa oraya gösterişli ve sizi çekici gösterebilecek kombinlerle katılabilirsiniz.

Sade bir restorandaysa ortamla uyumlu gösterecek bir kombin yapabilirsiniz.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.