yermek odası perde modelleri

Yemek Odası Perde Modelleri

Ev döşerken bütün odalara aynı önemi versek bile yemek odasının çok başka bir yeri vardır her zaman. Gün içinde özellikle evde daha çok vakit geçiren insanlar için yemek odası ayrı bir önem arz eder her zaman. Gün de üç öğün yemek yenildiğini düşünürsek günün belki de iki saati bu odada geçmektedir. Özellikle evine çok misafir gelen insanlar için yemek odasının döşenmesi daha da önemlidir çünkü alan da kısıtlıysa ve yanlış mobilya seçimi yapılırsa kalabalık misafir grubu ağırlanmakta çok zorluk çekilebilir. İlk olarak yapılması gereken husus nasıl bir yemek odası döşeneceğine karar verilmesidir. Bunun için hangi mobilyalar tercih edilecek bu belirlenmelidir. Ana eşya herkesin bildiği üzere yemek masasıdır. Bunun yanında sandalyeler, dekoratif birkaç eşya ve konsolda yemek odasının bütünleyici eşyaları arasındadır.

Yemek Odası Dekorasyonu Model Belirleme

Eğer büyük bir yemek odanız varsa eşyaların çeşitliliği isteye göre artabilir fakat eğer küçük bir yemek odanız varsa az eşya kullanarak ortama daha ferah bir hava katılıp aynı zamanda misafirlerde daha rahat bir şekilde ağırlanabilir. Az eşya kullanmak demek daha az karışıklık demektir çünkü. Eşyaları model olarak seçtikten sonra belki de en eğlenceli kısmı yemek odasını nasıl döşemek istediğinizdir. Eşyaları doğru konumlarda yerleştirmek çok önemlidir. Oda yerleştirilirken ilk olarak daha büyük eşyalardan başlamak her zaman işinizi kolaylaştırır. Eğer sade bir ortam istiyorsanız beyaz mobilyalar seçilebilir.

yemek odası perde modelleri-1

Yemek Odası Perde Modelleri Nasıl Olmalıdır?

Kullanılacak olan masa, sandalyeler ve konsol seçildikten sonra sırada ince ve küçük detaylar var. Kullanılan mobilyaya göre halı ve perde seçimi çok önemlidir. Çünkü bu ikisi yemek odasına çok farklı bir hava katacaktır. Ortamda bütünlük oluşturması açısından mobilyalar ile uyumlu renkler seçmek her zaman artı bir özelliktir. Hatta artı bir görünüm katar ve perde seçimi için kumaş çok önemlidir. Eğer daha modern bir görünüm yakalamak istenirse keten kumaş seçimi önerilenler arasındadır. Ancak, daha klasik bir ortam istenirse saten kumaş kullanılabilir.

Temizlik açısından yere kadar sürünen perdeler yerine daha kısa modeller seçilebilir. Sabah kahvaltıları ve öğle yemeği için güneş ışığının kullanımı açısından stor perde modeli de kullanılabilir. Hem ütüleme derdi olmaması hem de kolay takılıp çıkarılması zamandan da tasarruf yapılmasını sağlar. Eğer odanın tavanı biraz alçaksa ve yükseklik katılmak istenirse aydınlatmadan yardım almak gereklidir. Bu nedenle perdelerin renginin koyu olmaması daha iyi olabilir.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.