yeni nesil dekorasyon önerileri

Yeni Nesil Dekorasyon Önerileri

Dekorasyon, yaşam alanı için oldukça önemli bir unsurdur. Her yıl yeni bir trendin gelmesi ile birlikte evlerde demode olmaya yüz tutmuş aksesuarlar, halılar, mobilyaların yerine yeni trend dekorasyon önerileri takip edilir. Evleri olduğundan şık ve tarz gösteren yeni nesil dekorasyon önerilerini uygulamak gerekir. Bu bilgileri dekorasyon dergilerinden veya medyada yayınlanan programlardan takip edilebilir ve hayata geçirilebilir.

Yeni Nesil Dekorasyonlarının Olmazsa Olmazları

Öncelikle sadelik ev dekorasyonlarında önemli bir unsurdur. Fazla eşyalı bir evde kaos ortamı yaşanılabilir. Fazla yastıklar, abartılı danteller, gereksiz biblolar karışık bir görüntü sağlar ve sadelikten uzak bir ortam yaratır. Ferah bir görüntü elde etmek için odanın şekline ve tarzına uygun aksesuarlar ve renkler seçilmelidir. Perdeler ve halılar önem arz eden bir diğer konudur.

Perdelerin abartılı bir şeklinin olması, bulunduğu yeri daha karışık bir halde gösterebilir. Bunu önlemek için stor diye tabir edilen perde şekilleri ya da uçuşan tüller tercih edilmesi daha doğru bir karar olur. Halı seçeneklerinde ise eski tip olan aşırı öne çıkan desenler ve büyük boyutlu halılar yerine, oda tipine uygun daha sade halılar seçilmesi uygun olur. Lamba seçerken de trend takibi yapmak gerekir. Eski tarz lambalar odanın dekorasyonunu demode gösterebilir. Bu tarz lambalar yerin, spot lambalar, ayaklı lambalar ya da masa lambaları tercih edilmelidir.

Dekorasyonlarda Mobilya Seçimi Nasıl Olmalı?

Kişinin ve oda yapısına uygun mobilya seçimi çok önemlidir. Bebek sahibi kişilerin mobilya rengi olarak beyaz seçmeleri çok uygun olmaz. Eğer odalar çok ufaksa buralara yerleştiren boyutça büyük olan mobilyalar yaşadığınız alanı olduğundan daha küçük göstermesine neden olur. Bu sebepten ötürü daha az yer kaplayan mobilyalar seçilmelidir. Tavanları alçak olan evlerde perde boyutları çok uzun olmamalı. Kısa perdeler odanın boyutunu daha uzun göstermesini sağlayabilir.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.