yıldız haritası nedir

Yıldız Haritası Nedir?

Astroloji ve Kullanım Amacı

Astroloji bilimi, gezegenlerin insanlar üzerindeki etkilerini incelemektedir. Günümüzde insanlar astrolojinin fal olduğunu düşünmektedirler, halbuki astroloji fal değildir. İnsanların, nereden geldiklerini ve nereye gideceklerini, kim olduklarını tespit etmenin en iyi metotlarından biridir.

Astrolojinin amacı; karakter analizi yaparak, mesleki rehberlik ve hastalık eğilimleri sunmaktır. Ebeveynlere çocuklarını yetiştirirken ipuçları vermek ve insanlar arasında oluşan uyumu göz önüne sermektir.

Yıldız Haritası

Yıldız haritası adı verilen durum aslında astrolojik bir tablodur. Bu tablo kişinin doğum tarihi, saati ve yeri temel alınarak oluşturulmaktadır. Astrolojik tabloda, gezegenleri, burçları ve açı adı verilen geometrik semboller kullanılmaktadır. Astrologlar, oluşturulan bu tablolarda gördüğü bilgileri okuyarak, ihtiyaçlarınız olan faktörleri analiz etmektedirler.

Geçmişte kullanılan formüller, artık profesyonel astrologlar tarafından karmaşık halde olan bilgileri bilgisayar üzerinden yapılmaktadır. Pratik formda yıldız haritası yorumlamak zor bir iştir. Yapılacak olan harita yorumları, geniş, detaylı bilgi ve yoğun çalışma sonrasında ortaya çıkmaktadır. Bütün bunlardan ziyade, ciddi anlamda bir yoğunlaşma işidir.

Doğum Haritası

Yıldız haritası, gezegenlerin burçlar üzerindeki özel bir konuma sahip sembollerini gösteren şemadır ve aynı zamanda doğum haritası da denmektedir. Doğum haritasının yorumlanması ile birlikte, kişisel özellikler, güçlü ve zayıf yönler ve bununla birlikte etkilenen kişilerin özellikleri de belirlenmektedir.

Gezegenlerden mesaj almamızda; evler, burçlar ve gezegenler olmak üzere 3 temel faktörle karşılaşılmaktadır. Evlerde burçların yerleşimi, kişilerin temel huyları ve hayata olan tutumlarını göstermektedir. Yani her ev kişilerin hayatlarındaki bir bölümü temsil etmektedir. Her gezegenin de bir karakter enerjisi bulunmakta ve bu enerjinin ortaya çıkması için de bir gezegenin diğer gezegenlerle yaptığı açılarla oluşmaktadır.

Doğum haritaları sadece eğilimleri göstermektedir. Eğilimlerin farkında olmak, hayatınızdaki olumsuzlukları lehinize çevirmede işe yarayabilir.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.