yüksek bel pantolon seçimi

Yüksek Bel Pantolon Seçimi

Seçim Nasıl Olmalı?

Seksenli yılların modası olan yüksek bel pantolonlar bu günlerde yeniden moda olmaya başladı. Yakın zaman kadar neredeyse yüksek bel pantolon bulunamaz haldeyken yeni ortaya çıkmaya başlayan yüksek bel pantolon modelleri alışveriş mağazalarında görünmeye başlaması ile orta yaş gurubu bu yeni gelen modaya çok sevindi. Düşük bel pantolonların daha çok gençlerin kullandığı ve gençlerin düşük bel pantolonları daha iyi kombin yapıp kendilerine yakıştırdıkları genç pantolonu olarak nitelendirildi. Orta yaş gurubu bu düşük bel pantolon modellerini pek severek kullanamadı.

Yeni Moda Pantolonları Nasıl Kombin Edilmeli

Son günlerde etrafta sıkça görülmeye başlayan yüksek bel pantolonları kullananların kombinelerine bakılacak olursa bu model pantolon giyenlerden bazıları gayet güzel kombinler yapıyorlar. Aslında yüksel bel pantolon giymek isteyenlerin ufak birkaç püf noktasına dikkat etmeleri yeterli olacaktır.

Kısa boylu ve biraz kilolu olan kişiler yüksek bel pantolondan biraz sakınmaları gerekir. Çünkü bu yüksel bel modelleri kişileri olduğundan daha kilolu göstermektedir. Ama giymekte istiyorlar ise kombin yaparken gömlek ve ya kazaklarını bel bölgesini kapatacak şekilde giyerlerse daha şık olur. Daha ince yapılı kişiler de bel bölgesini daha çok ortaya çıkararak kıyafet seçmeleri kendilerini oldukça şık gösterecektir. Kısa bacak boyu olan kişiler işe yüksek bel pantolon modellerini kullanıyorlar ise üstlerine dökümlü tiril tiril bir kumaş seçimi bir kıyafet ile şık olmayı ve olduğundan daha uzun bacaklı görünmeyi başara bilirler.

Eski Model Pantolonların Geri Gelmesi Orta Yaş Gurubunu Sevindirdi

Orta yaş gurubu Türk milleti olarak genelde biraz etine dolgun olduğu için bu düşük bel pantolon modellerini hem sevemedi hem de pek rahat ederek kullanamadı. Kilolu kişilerde çok komik göründüğü için üstlerini hep kapatmak zorunda kalmaktaydılar. Ama şimdi gelen yüksel bel modası en çok onları rahatlatmış ve sevindirmiş gibi görünüyor.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.