yün kazak ve hırkaların bakımı nasıl yapılır

Yün Kazak Ve Hırkaların Bakımı Nasıl Yapılır?

Yün Kazak Ve Hırkaların Bakımında Nelere Dikkat Edilir

Yün kazak ya da hırkalarda modeli, rengi ne olursa olsun, dikkat edilmesi gereken kurallar vardır, en önemli kural, yün kazak, hırka gibi giysileri asmamak bu kural bütün kazak ve hırkalar için geçerlidir. Kazaklar ve hırkalar çok sık yıkanılırsa da daha çabuk yıpranabilirler. Yıkadıktan sonra asarak kurutulmamalıdır. Kazak ve hırkanın kurutma işlemlerini bir havlu üzerine sererek kurutun. Kazakları ve hırkaları dolaplara yerleştirirken katlayarak yerleştirin.

Kazak Ve Hırkaların Zarar Görmemesi İçin Neler Yapılmalı

Narin, şık olan yün kazak ve hırkaların zarar görmemesi için elde yıkayın. Elde yıkamada yapılacak ilk işlem, ilk önce kıyafeti tersini çevirin. Sıcak ya da ılık suyla yıkama işlemi yapılmaz, daha çok soğuk su ile yıkama işlemi yapılmalıdır. Elde yıkamaya uygun olan bir çamaşır deterjanı kullanın. Çamaşır makinesini tercih ederseniz, çamaşır makinelerinde yünlüler için özel yıkama programını kullanarak da kazak ve hırkalar güvenli bir şekilde yıkanılabilir.

Kazak Ve Hırkalarda Tüylenme Sorununa Nasıl Son Verilir

Kazak ve hırkaların uzayıp şeklinin bozulmasını istemiyorsanız kesinlikle bir askıda kurutmaktan vazgeçmeniz gerekir. Bundan dolayı yıkanmış yünlü kazak ve hırkaları ikiye katlanmış şekilde veya da sererek kurutmak gerekir. Yün kazakların ve hırkaların en dikkat çekici problemlerinden biri tüylenme sorunudur.

Tüylenme problemi aslında giysinin kalitesi ile ilgili değildir. Tüylenen kazaklarınızı çok basit bir yöntem olan, her çeşit bant ile kazaktaki tüylenmeler temizlenebilir. Aynı zamanda tüy toplama ürünlerini de kullanabilirsiniz. Eğer yeni bir yün kazak veya hırka satın aldıysanız, kazak, hırkaları kullanmadan önce, kullanma talimatlarına göre kullanırsanız, göreceksiniz kazaklarda kolay kolay tüylenme sorunu olmayacaktır. Kazak ve hırkaları güneşte kurutmayın. Güneşte kurutulursa renkleri solabilir.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.