zayıflamak için doğal çözümler

Zayıflamak İçin Doğal Çözümler

Evde Tavsiye Edilen Doğal Kilo Verme İpuçları

Kilo vermenize yardımcı olacak, sağlık için 9 önemli beslenme yaşam tarzı değişikliği.

Kuşkonmaz

Kan dolaşımını arttıran ve böbrekleri etkili bir biçimde çalışmaya teşvik eden, asparajin adı verilen bir madde içerir. Asparajin, vücut yağının birikmesinden sorumlu olan oksalik asidini azaltır.

Lahana

Özellikle belinizin etrafında, karın yağlarının bozulmasına yardım eder. Aşırı yağı yakmaya yardım eden iyot ve kükürt açısından zengindir. Bu, kilo vermenin en iyi yollarından biridir. Bu, evde doğal olarak kilo vermek için doğal gıdalardan biridir.

Tam Tahılları Daha Çok Yiyin

Yulaf, tam ekmek, kahverengi pirinç vb. tam tahıllar ekstra kalori yakmanıza yardım eder. Vücudunuz tüm tahılları parçalamak için daha çok enerji kullanır.

Ağırlık Eğitimi Yapın

Kardiyo tek başına biçim almanıza yardımcı olmaz. Basit ağırlık kaldırma egzersizleri için, bir spor salonuna bile gitmeye gerek yoktur ve evde yapılabilir. Aerobik gibi diğer egzersizler ve yoga yapmakta evde hızlı kilo vermek için faydalıdır.

Yeşil Çay İçiniz

Yeşil çay, metabolizmanızın hızını artırır ve bedeninizdeki yağların depolanmasını önler. Ayrıca yüksek kolesterol seviyesini düşürmede ve vücut toksinlerini de gidermede yardım eder.
Antioksidanlarla yüklüdür. Birçok bilimsel araştırma, yeşil çayın metabolizma hızını artırabileceğini ve kilo vermede yardımcı olabileceğini göstermiştir. Çay saatinde Kahve ya da normal çay içen insanlar, daha sağlıklı olan doğal yeşil çay tercih edilmelidir.

Evde Daha Fazla Sebze ve Meyve Yiyiniz

Sebze ve meyveler tonda bir vücut için önemlidir ve iyi bir vitamin kaynağı oldukları için sindirime yardım eder ve vücudumuzu nemlendirir. Evde doğal olarak hızlı zayıflamak için her zaman diyet planınıza meyve ve sebzeler ekleyin.

Yemeklerinizi Bölün

Evde ya da dışarıda periyodik aralıklarla ufak porsiyon yemekler yiyin. Diyetisyenlerimiz her zaman ufak öğünler almayı önerir, zira vücut metabolizmasını artırır ve daha az aç hissetmenizi sağlar. Bu nedenle, evde kilo verme planınıza doğal olarak katkıda bulunan daha az miktarda kalori tüketirsiniz.

Yemeğinizi Düzgün Çiğnemek

Bu yavaş yemek ve iştahınızı kontrol etmenizi sağlayacaktır. Beyniniz dolu olduğunuzu ve daha çok yemeye gerek olmadığını anlamak için yeterli zamana sahip olacaktır. Hızlı yeme ve yemeğinizi düzgün çiğnememenin kilo alımının nedenlerinden biri olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Kuzey Amerika Obezite Araştırma Derneği tarafından yapılan bir araştırmada, aşırı kilolu erkeklerin ve kadınların normal yeme hızlarını yavaşlattıklarında daha az kalori aldıklarını gösterdi. Çiğneme gıdayı yiyecekleri sindirmeye yardım eder, böylelikle kilo alımını azaltır.

Alkolsüz içecekler ve Diyet Cola

Kolay sindirilir ve emilirler. Bu kan şekeri seviyesinde keskin bir artışa neden olur. Bu ilaveten artan açlığa ve düşük enerjiye neden olur. Yemeklerden önce karbonatlı alkolsüz içeceklerin, şekerli soda içeceklerinin ve meyve suyunun içilmemesi tavsiye edilir.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.