bordo ruj kimlere yakışır

Bordo Ruj Kimlere Yakışır

Sağlık Bakanlığı Onayına Dikkat

Makyaj malzemesi alırken içeriğine bakılmaksızın çoğu zaman kadınlar tarafından hemen alınmaktadır. Ama dikkat edilmesi gereken en önemli nokta makyaj malzemenin ucuzluğu veya albenisinden çok Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olup olmadığıdır. Bu durum sağlık açısından önemli olduğundan güzel olmak uğruna cildinize geri dönülmez zararlar verilebilir.

Makyajda Ten Renginin Önemi

Kadınların dış görünüş açısından önemli bir nokta olan makyaj doğru ve yerinde yapıldığında çok etkili bir dış görünüme kavuşturmaktadır. Ancak makyajda yapılan birçok hata dış görünüşe olumsuz bir hava katmaktadır. En çok tercih edilen makyaj ürünlerinden biri olan ruj da kişide yanlış kullanım sonucu olumsuz etkiler oluşturan ürünlerden biridir. Bilinmesi gereken bazı ruj renkleri bazı kadınlara uymadığıdır. Kadınlar kendi yüz hatlarını, ten renklerini bilerek kendine uygun rengi seçmelidir. Kendine uygun rengi seçen kişi görünüm olarak daha güzel gözükmektedir. Diğer renklere oranla daha az riski bulunan bordo ruj, makyajda en sık tercih edilen renklerden birisidir. Genel olarak kadınların tümüne uygulanan bir renk olup, yine de bordo ruju tercih etmemesi gereken kadın tipleri de vardır.

Sarışın ve buğday tenli kadınların özellikle tercih etmesi gerekir. Buğday tenli kadınlarda daha çok yakıştığından ve dudakları daha fazla dolgun göstermekte olup yüz üzerinde farklı bir etki yaratarak çekiciliği ön plana çıkarmaktadır. Esmer bayanlarda bordo ruj sönük bir görüntü oluşturacağından kullanılması pek önerilmemektedir. Beyaz tenli olan ve dudak yapısı ince olan kadınların dudak kalemiyle birlikte bordo ruj kullanması gerekmektedir. Çünkü açık tenli kadınların ilk tercihleri hem dudak yapısını daha dolgun göstermek hem de ten yapısına uymasıdır. Ruju daha cazip hale getiren diş rengidir. Beyaz dişte daha çok kendini gösteren bordo ruj, sarımtırak diş renginde sırıtmaktadır.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.