evde hediyelik eşya yapımı

Evde Hediyelik Eşya Yapımı

Özel günlerde insanların sevdiklerine hediyeler alması oldukça mutluluk vericidir. Fakat bu hediyeler bazen insanların bütçesini zorlayabilmektedir. Ayrıca pahalı olan her hediye manevi değer taşımamaktadır. Bu nedenle evde çeşitli hediyeler yaparak sevdiklerinizi mutlu etmek mümkündür.

Manevi Değeri Yüksek Hediyeler

Birçok insan maddi değil manevi değeri yüksek hediyeler almaktan mutlu olur. Kolaylıkla hazırlanabilecek, uygun fiyatlı ve manevi değere sahip hediye fikirleri mevcuttur. Örneğin birkaç adet renkli karton üzerine, çeşitli fotoğraflar yapıştırılarak el yapımı bir albüm hazırlanabilmektedir. Ayrıca fotoğrafın altına o güne dair birkaç cümle yazmak da hediyeyi daha güzel hale getirecektir. Bunun yanı sıra kullanılmayan ayakkabı kutuları güzel bir kap kağıdı ile kaplandığında ev için güzel bir organizer olmaya adaydır. Ayakkabı kutusunun kapağı uygun ölçülerde kesilerek kaplanır ve kutu içine bölme oluşturmak için kullanılır. Bu sayede kişi, sevdiğine güzel bir organizer hediye edebilmektedir.

evde hediyelik eşya yapımı-1

Uygun Fiyatlı Uzun Ömürlü

Bir balon, birkaç metre kalın ip ve tutkal ile şık bir avize oluşturmak mümkündür. Pahalı eşya fikrinden uzaklaşmak isteyen insanlar için idealdir. Öncelikle balon istenilen boyutta şişirilir. İp tutkala batırılır ve rastgele balonun çevresine yapıştırılır. Bütün ip balonun büyük bölümünü kapatacak şekilde yapıştırıldıktan sonra kuruması beklenir ve balon patlatılır. İçine bir ampul yerleştirildiğinde şık bir avize elde etmek mümkündür. Ayrıca ahşap malzemeler ile duvara monte edilen küçük bir kitaplık, 3 ayaklı şık bir sehpa yapılabilmektedir.

evde hediyelik eşya yapımı-2

Bu ürünler uygun fiyatlı olmasının yanı sıra uzun ömürlüdür. Hediyelik eşya konusunda titiz davranan insanlar için bu şekilde manevi değeri yüksek hediyeler hazırlamak için birçok tasarım fikri bulunmaktadır. Doğum günü, yıl dönümü, sevgililer günü gibi özel anlam taşıyan zamanlar için birçok insanın kolaylıkla ulaşabileceği malzemelerden çeşitli hediyeler yapılabilmektedir.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.