kalıcı göz makyajı nasıl yapılır

Kalıcı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz makyajını sürekli yenilemek ya da sabah uyanıp makyaj yapmak istemeyenler için en büyük kolaylık kalıcı göz makyajıdır. Son zamanlarda kadın, güzellik ve makyaj konusunda en dikkat çeken konulardan biridir. Sürekli makyajlı ve bakımlı görünmek isteyen kadınların tercihidir.

Kalıcı Göz Makyajı Nasıl Uygulanır?

Diğer ismi ile pigment uygulaması olan kalıcı göz makyajı, kişiye özel bir uygulamadır. Bu uygulama tek kullanımlık iğneler ile yapılır. Bölgenin renk tonuna uygun pigmentlerin derinin hemen alt kısmına enjekte edilmesi ile tamamlanır. Tamamen doğal ve mineral içerikli boyalardan elde edilmiş iğneler tercih edilir. Böylece, yaşanabilecek olası alerjik reaksiyonların önüne geçilmiş olur. Elbette, kalıcı göz makyajının birçok çeşidi vardır. Bu nedenle, farklı renkler ve farklı boyutlarda iğneler ile yapılabilir.

Kişinin, yaptıracağı göz makyaj türü seçimine dikkat etmesi gerekir. Zira bu uygulama deri altına yapılır ve yaklaşık altı ay kalıcılığı vardır. Bu uygulama genellikle hafif acı hissi verir. Bazen hiç acı hissettirmez. Ancak, acı eşiği düşük kişiler uygulama öncesinde bölgeye uyuşturucu özellik içeren kremler sürdürebilirler. Günlük kullanılabilecek sade göz makyajı, buğulu göz makyajı, eyeliner göz makyajı uygulanabilen çeşitlerden bir kaçı. Eyeliner için kalıcı makyaj, dikkat ve incelik ister. Kirpik dibine uygulanan eyeliner kişinin istediği incelik ve uzunlukta uygulanmalıdır.

Özellikle eyeliner çekmekte zorlanan ve eyeliner göz makyajını sıklıkla kullanan kişiler için en ideal kalıcı göz makyajıdır. Çok popüler kalıcı göz makyajı türlerinden biridir. Kalıcı göz makyajını yaptırdıktan sonra günlük kullanımda bunun üzerine farklı tonlarda istenilen makyaj yapılabilir.

Kalıcı Göz Makyajı İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kalıcı göz makyajı uygulaması, güvenilir bir klinik ortamda profesyoneller tarafından yapılmalıdır.
Hijyen oldukça önemlidir. Hijyen kuralları eksiksiz yerine getirilmelidir. Kalıcı göz makyajı göz kapağına uygulanır. Göz kapağı yumuşak ve çok hassas bir bölgedir. Özenle yapılması gerekir. Kullanılan boyalar bitki köklerinden elde edilmiş olmalıdır.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.