kalıcı makyaj nedir

Kalıcı Makyaj Nedir?

Belli Aralıklarla Rutüş Gerekmektedir

Dış estetiğe önem veren kadınların yeni teknikler sayesinde artık çok daha doğal görünmektedir. Kalıcı makyaj birçok kadın tarafından büyük ilgi görmektedir. Özellikle gün içinde makyajın bozulması veya makyaj tazeleme gibi sıkıntıları ortadan kaldırır. Kalıcı makyaj kaş, üst göz kapağı ve dudak çevresine uygulanmaktadır. İlk uygulamada kaş ve göz kapaklarında renk normalden daha koyu renk gözükürken, dudak bölgesinde daha solgun durmaktadır. Bu durum geçici olduğundan kalıcı makyaj uygulamadan 4 ile 6 hafta sonra gerçek rengi ortaya çıkmaktadır. Kalıcı makyaj dövmeden tamamen farklıdır.

Kalıcı makyajda kullanılan pigment ürünleri tamamen doğaldır. Bundan dolayı dövmeden farklı olarakdan kalıcı makyaj zamanla silinmektedir. Kalıcı makyajın ömrü cilt tipine ve uygulanan yaşa göre değişiklik gösterse de genel olarak 2 ila 2.5 sene arasında ömrü vardır. Genç yaş aralığında cilt kendini daha hızlı yenilediğinden dolayı daha erken silinme görülebilmektedir. Kalıcı makyajın canlılığı ve çekiciliği belli bir süre sonra azaldığından belli aralıklarla tekrar rütüşler yapılmalıdır. Bölge üzerinde yapılan kalıcı makyajda, hafif kabuklanma ve dokununca sertlik hissi oluşabilmektedir. Bu şikayetler geçici olmakla birlikte iyileşme süresi aynı gün kendini göstermektedir.

Her Kişi Yaptıramaz

Hamile ve emziren kadınlara yapılmadığı gibi, ayrıca kalıcı makyaj yapılacak olan bölgede aktif enfeksiyon bulunmamalıdır. Et benleri olanlara, 18 yaş altına, içerisinde bulunan pigmentlere karşı alerjisi bulunanlara kalıcı makyaj yapılmamaktadır.

Uygulanacak Bölge Anestetik Maddeler İle Uyuşturulmalı

Krem şeklindeki anestetik maddeler ile ilk önce kalıcı makyaj yapılacak bölge uyuşturulmaktadır. Uygulanan bölgeye göre değişik uzunluklardaki steril ve tek kullanımlık iğneler yardımı ile istediğiniz renkteki mikro pigmentler uygulanır. Dikkat gereken bir uygulama işlemi olduğundan uygulama süresi bölgeye göre 1 ile 1,5 saat arası değişmektedir.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.