kalıcı makyajın kalma süresi nedir

Kalıcı Makyajın Kalma Süresi Nedir?

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı makyaj her gün makyaj yapma derdine son veren bir uygulamadır. Bu uygulamada derinin altına istenilen renk enjekte edilir ve çok uzun bir zaman diliminde bu görünüm kalıcı olarak pratik bir şekilde alımlı ve güzel olmanın mümkün olduğunu gösterir. Kadın tabiatı itibariyle kendisine bakan ve güzel görünmek isteyen bunun için makyaj gibi aksesuar gibi bir takım eklemeler ile daha fazla mutlu olan bir yapıdadır. Bu sebeple sürekli bakımlı olmak kadınların en büyük hayalidir. Uyurken ve uyanınca bile makyajlı olmak kadınların en büyük hayalidir. Özellikle ıslanınca, terleyince ya da el ile silinince çıkmayan, akmayan bir makyaj muhteşem bir uygulamadır.

Uygulama Emin Ellerde Yapılmalıdır?

Uygulamanın her bölge için aynı özelliği göstermesi beklenilmemelidir. Kaş için yapılan kontür yani kalıcı makyaj eğer kişi tarafından ilk defa yapılıyor ise bir yıl gibi bir süre görünüm olarak yeterli gelecektir. Yalnız bu süre sonunda soluklaşan görüntü ile kullanılmak istenir ise daha uzun zaman da kullanılabilir. Bir yılın sonunda cildin kendi rengine dönmesi değil soluk bir hal almasından bahsedilir. Göz kapaklarına yapılan kontür ise kaşa göre bir kat daha fazla dayanıklıdır. Kalıcı makyajda bölgeler arasında en dayanıklı olanı dudak kontörüdür.

Dudaklarda dört yıla kadar kalan bu uygulamanın iyi bir uygulama yapılan kişiler için olduğu unutulmamalıdır. Kalıcı makyaj yapıldığı andan itibaren on gün çok abartılı olarak görülebilir. Panik yapan ve sürekli böyle kalacağını sanan kişiler rahat bir nefes alabilir çünkü on gün sonra cilde oturan daha doğal bir görünüm oluşur. Belirtilen sürelerde makyajın kalması için yine işinin ehli bir kişi tarafından yapılmış olması gerekir. Eğer makyaj deri altına doğru bir şekilde yerleştirilememiş ise bu sürelerde kalmasının mümkün olmayacağını bilmek gerekir.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.