kaş kontürü nedir

Kaş Kontürü Nedir?

Kaş Kontürü Nedir?

Kaş kontürü, kaşları seyrek ve şekilsiz olan kadın veya erkekler için de yapılan bir uygulamadır. Hem kalınlaştırma hem de yüze göre şekil vermek amacı ile kıl tekniği ile uygulanır. Microblading denilen kaş kontürü uygulaması aynı zamanda kalıcı olması bakımından son yıllarda çok tercih edilen bir uygulama halini almıştır. Kaşa gerekli biçimi ve dolgunluğu vermeye yarayan bu yöntem ile kişinin yüz yapısına uygun kaş tipi ve boyasının steril iğneler ile kaş derisine uygulama yapılır. Uygulandığı yüzde özellikle göz çevresinde önemli farklılıklar, gözlerde irilik sağlanmasında yardımcı olur. Makyaj yapmak için uzun saatler harcayan kişiler için uygulanan kaş kontörü sayesinde her gün kaş makyajı yapma zorunluluğu kalmaz.

Kaş Kontörü Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kıl tekniği ile kaş kontörü yapımı tek kullanımlık iğneler ile yapılır. Uygulama yapılacak kaş bölgesi temizlenir. Uygulamayı yapan uzman kişi tarafından ilk önce bir çizim yapılır. Kaş kontörü yaptıran kişi çizimi beğenirse, uzman kişi tarafından uygun cihazla işlem yapılır. Bazı kişilere göre acı hissi olabilir. Özellikle hassas cilde sahip kişilerde ağrı veya acı görülebilir. Uygulama sırasında ağrıyı ve acıyı azaltıcı anestezik kremlerle ağrı hissi azaltılır. Kaşların arasına ince kıl çizgileri çizilir. Daha sonra organik ve kalıcı boyalar ile boyanır.

Kaş Kontürü Etkisi Ne Kadar Sürer?

Kaş kontürü uygulaması tam kalıcı olmasa da yarı kalıcı özelliğe sahiptir. Kaş kontürü uygulamasını senede bir kere tekrarlatmak gerekebilir. Cildin sürekli kendini yenileyen hücre yapıları ile kaş kontürü için yapılan uygulama etkisini zamanla kaybedebilir. Yapılan rötüş ile kişinin isteğine göre farklı değişiklikler de yapılabilir. Cildin yapısına bağlı kullanım süresi de farklılık gösterebilir. Bakımına önem gösteren kişiler daha sıklıkta da değişiklik yaptırabilmektedir.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.